1. Kiváló minőség mindkét oldalon
A Redodo és a LiTime is prémium LiFePO₄ akkumulátorokat kínál:
-
4000+ ciklusos élettartam,
-
Beépített BMS-védelem (túltöltés, rövidzárlat, túlmelegedés ellen),
-
Stabil teljesítmény akár 100A-es terhelés mellett is,
-
CE, UL, UN38.3 tanúsítványokkal.
Ebben a tekintetben egyik márka sem marad el a másiktól – mindkettő megbízható műszaki alapokra épül.
2. Ár/érték arány – a Redodo kétségkívül jobb választás
A hasonló specifikációjú Redodo modellek jellemzően kedvezőbb áron érhetők el, mint a LiTime akkumulátorok. Például:
-
Redodo 12V 100Ah modell már ~ Bruttó 100 000 Ft-tól gyakran elérhető akciók során,
-
Ugyanez a kapacitás LiTime-ból gyakran 15–25%-kal drágább.
Ez a különbség még nagyobb jelentőségű, ha valaki több akkumulátort vásárol – például szigetüzemű rendszerbe vagy hibrid napelemes projekthez.
3. Elérhetőség Magyarországon – Redodo az erősebb játékos
A Redodo akkumulátorokat több hazai cég is forgalmazza, így:
-
Versenyképesebb árakat kínálnak a forgalmazók egymással versenyezve,
-
A szállítás gyorsabb, akár raktárról is,
-
Garanciális ügyintézés is egyszerűbb és megbízhatóbb.
Ezzel szemben a LiTime termékeket jellemzően csak néhány kisebb, jellemzően garázscég árulja, gyakran közvetlen külföldi importból, ami:
-
Nehezebbé teheti a garanciális érvényesítést,
-
Több idő és drágább is lehet a szállítás,
-
Bizonytalanabb ügyfélélményt jelenthet.
Vásárlói tapasztalat alapján egyértelmű: itthon a Redodo a biztonságosabb és megbízhatóbb választás.
4. Funkciók és extrák
A LiTime egyes modelljei, mint a MINI kisebbek, de sérülékenyebbek is. Vagy újabb verziós Bluetooth-kapcsolattal rendelkeznek, ami technikailag kényelmes extra, de a legtöbb felhasználó telefonja ezt a funkciót nem támogatja.
A Redodo ezzel szemben a letisztult felépítésre és kiforrott megbízhatóságra koncentrál – és sokkal kedvezőbb áron kínálja ugyanezt a kapacitást és teljesítményt.
5. Szállítás és ügyfélszolgálat
A Redodo akkumulátorok:
-
Gyorsan szállíthatók hazai webshopokból,
-
Gondosan, biztonságosan csomagoltak,
-
Ügyfélszolgálatuk jól elérhető, és aktívan segít a technikai kérdésekben vagy garanciális esetekben.
A LiTime esetében, főleg ha egyéni importból vagy külföldi forrásból származik a termék, ezek a tényezők gyakran bizonytalanabbak.
6. Céges vásárlás – Redodo: 27% ÁFA-val, LiTime: ÁFA nem elszámolható
Ez az egyik legsúlyosabb különbség, amit sokan figyelmen kívül hagynak:
-
A Redodo akkumulátorokat itthon több hivatalos cég is forgalmazza, így 27%-os ÁFA-tartalommal, számlával vásárolhatók meg, tehát cégesen elszámolhatók, ÁFA visszaigényelhető.
-
Ezzel szemben a LiTime forgalmazása gyakran magánimportból vagy garázscégeken keresztül történik – nem adnak 27%-os ÁFA-s számlát, így cégek számára nem elszámolható az ÁFA.
Ha vállalkozóként vagy céges napelemes projektben gondolkodsz, a Redodo egyértelműen a jogilag biztonságos és elszámolható választás.
Összegzés: Miért a Redodo a jobb választás?
Szempont | Redodo ✅ | LiTime ❌ |
---|---|---|
Ár/érték arány | Kiváló ár! | Drágább és kevesebb akció |
Hazai forgalmazók | Több boltban kapható | Csak néhány kisebb cég kínálja |
Garanciális háttér | Stabil 2év, könnyen érvényesíthető | Kockázatos, gyakran kérdéses |
Funkciók (Bluetooth stb.) | Alap, de megbízható | Több extra, de drágábban |
Elérhetőség, szállítás | Raktárról is elérhető 1 nap alatt | Késés vagy egyedi import és 27%-os ÁFA taralom nélküli számla |
Ajánlásunk
Ha egy megbízható, jó ár-érték arányú LiFePO₄ akkumulátort keresel hosszú távra, amivel nem lesz gondod a garanciával vagy szállítással, akkor a Redodo a biztos választás.
TIPP: Nézd meg aktuális Redodo ajánlatainkat – a legnépszerűbb 12V 100Ah modellek már akár 100 000 Ft körüli áron is elérhetők! NÉZD MEG MOST AZ AKCIÓS ÁRAKAT!